ВІЙНА З ВІРУСОМ: ДОПОМОГА ТИМ, ХТО НА ПЕРЕДОВІЙ
ВІЙНА З ВІРУСОМ: ДОПОМОГА ТИМ, ХТО НА ПЕРЕДОВІЙ
Опубліковано 24 Березня
Забезпечення медичних закладів необхідним обладнанням та засобами – завдання №1 у час боротьби з коронавірусом. Всі зусилля спрямовані на придбання засобів індивідуального захисту медикам, закупівлю необхідних медикаментів, тестів для виявлення інфікованих та апаратів штучної вентиляції легень.
Про ситуацію щодо боротьби з коронавірусом у місті, а також про готовність медиків доповіла на оперативній нараді начальниця управління охорони здоров’я Марія Бойко. За її словами, заклади охорони здоров’я станом на сьогоднішній день отримали:
500 кг гіпохлориду натрію для прибирання та дезінфекції приміщень;
46 000 пар рукавичок латексних та нітрилових;
28 000 бахіл;
950 респіраторів класу FFP2;
5 000 масок багаторазового використання;
5 000 масок одноразового використання.
Також на потреби міських закладів охорони здоров’я виділено 300 тисяч грн на придбання антисептиків та дезінфекантів, 800 тисяч – на медикаменти та понад мільйон гривень – на засоби індивідуального захисту.
Вже до кінця тижня місто очікує на декілька апаратів для штучної вентиляції легень.
Івано-Франківськ вже закупив 1000 експрес-тестів для виявлення коронавірусної інфекції. За словами начальниці управління охорони здоров’я Марії Бойко, усе придбане коштом міста. З держбюджету міські заклади не отримали поки жодної одиниці.
Міський голова Руслан Марцінків наголосив, що цього поки недостатньо. Адже для потреб міста потрібно придбати 100 тисяч експрес-тестів, ще 10 апаратів ШВЛ, а також систему для ПЛР-діагностики та відповідну кількість реагентів. Також міський очільник доручив забезпечити медичних працівників одноразовими костюмами.
«Насправді нам потрібно докласти максимум зусиль, щоб зупинити масове поширення інфекції. Для того, щоб оперативно виявляти інфікованих потрібні ці експрес-тести. Звісно, що в їх роботі є похибки. Але вони потрібні, аби швидко зреагувати, коли в людини є певні симптоми. До слова, щодо останнього. Звертаюся до керівників установ та організацій – забезпечте вимірювання температури для працівників. А також до кожного жителя – стежте за станом свого здоров’я та вимірюйте регулярно температуру. При виявленні характерних симптомів не потрібно самому йти в лікарню чи поліклініку. Перш за все – телефонуйте сімейному лікарю чи на гарячу лінію поліклініки. Там вам нададуть консультацію: при потребі скажуть, коли відвідати поліклініку, або ж викликати швидку. Не наражайте на небезпеку себе, близьких та медичних працівників», – звернувся до франківців міський голова.
Проте, Руслан Марцінків наголосив, загроза лише набирає обертів. Зокрема його обурив факт, що Митниця відмовилася надати дані про осіб, що повернулися з-за кордону. Це, за його словами, допомогло б моніторити ситуацію та стежити чи дотримуються приїжджі самоізоляції. «Залишається надіятися лише на самосвідомість громадян. Надіюся, що кожен усвідомлює серйозність ситуації та не ставитиме під загрозу своє здоров’я та здоров’я рідних чи близьких. А чемно виконає всі умови та пройде ізоляцію. Насправді, в кожного з нас – свої відповідальні завдання. І якщо кожен сумлінно їх виконуватиме на своєму місці, то ми зможемо подолати коронавірус», – резюмував Марцінків.