ПОСЛАБЛЕННЯ КАРАНТИНУ: ХТО, КОЛИ ТА ЯК
ПОСЛАБЛЕННЯ КАРАНТИНУ: ХТО, КОЛИ ТА ЯК
Опубліковано 12 Травня
Від 11 травня розпочалося послаблення карантину. Про те, що зміниться у діяльності окремих підприємств розповіла заступник начальника управління економічного та інтеграційного розвитку Світлана Криворучко.
За її словами, відповідно до зміни до постанови №211 є послаблення карантину для певних галузей. Але заступниця наголошує, що ці послаблення не означають вихід з карантину. Бізнес повинен навчитися працювати у зовсім інших умовах. Йдеться про індивідуальний захист, постійну дезінфекцію, а також збереження дистанції.
Отже, все ще заборонено працювати: фудкортам, зонам розваг у ТРЦ, кінотеатрам, театрам, транспорту (громадському, приміському, міжміському, залізничному та авіасполученням), спортзалам, фітнесцентрам, школам, садочкам, університетам та всій освіті. Також заборонено проведення масових заходів, переміщення групами більше ніж 2-і особи (крім супроводу дітей чи осіб з інвалідністю), перебування у громадських місцях без маски чи респіратора, перебування у громадських місцях осіб, які не досягли 14 років чи перебування на вулиці без документів. Також забороненим залишається самовільно покидати місця обсервації.
Далі – рекомендації головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, щодо діяльності деяких підприємств:
- Щодо перукарень – приймати клієнтів лише за попереднім записом, не менше 15 хв між відвідувачами, дистанція між місцями надання послуг має бути не менше 2 метрів, очікувати свою чергу – лише за межами закладу. Вимагають також промаркувати місця очікування для збереження дистанції.
- Щодо закладів побутового обслуговування – черги лише ззовні, після кожного клієнта дезінфекція та прибирання, рекомендовано також провітрювання.
- Заклади торгівлі продовольчими і непродовольчими товарами – не більше 1 особи на 10 квадратних метрів, допуск відвідувачів лише у засобах індивідуального захисту. Обов’язкова дезінфекція ручок корзинок та візків. І їх зберігання – у спеціально відведеному місці з табличкою «продезінфіковано».
«Все залежить від людей, як вони дотримуватимуться цих всіх правил. Адже якщо зробить підприємець, а люди не дотримуватимуться – результату не буде», – підкреслює Світлана Криворучко.
Та найбільше запитань щодо роботи закладів громадського харчування. Адже дозволено роботу літніх майданчиків під відкритим небом, але немає закону, де б було визначення цього поняття. Та все ж дистанція між столами має бути не менше 2 метрів, одно- або двохмісце розміщення за одним столом. Крісла замінити на такі, які можна дезінфікувати. Видача замовлень – лише в одноразовому посуді. Багаторазовий можна використовувати лише за наявності у закладі посудомийної машини та спеціальних засобів. Також дозволено роботу «на виніс» за попереднім замовленням. Натомість заборонено обслуговувати клієнтів у приміщеннях закладів громадського харчування.
Щодо нотаріусів, адвокатів, аудиторів та стоматологій – за попереднім записом, з дотриманням часового інтервалу 15 хв між відвідувачами. Перебування сторонніх осіб у закладі забороняється. Після кожного клієнта – прибирання та дезінфекція. Щодо стоматологів – обов’якове опитування перед записом та прийомом.
Також є рекомендації щодо відвідування зон відпочинку – на території зон розмістити правила користування, забезпечити функціонування туалетів з відповідними засобами дезінфекції, не допускати функціонування атракціонів та проведення масових заходів на території.
Детальніше з постановами можна ознайомитися на сайті МОЗ за посиланням: https://moz.gov.ua/