НОВИЙ ГЕНПЛАН: АКТУАЛЬНІСТЬ ТА РЕАЛЬНІСТЬ
НОВИЙ ГЕНПЛАН: АКТУАЛЬНІСТЬ ТА РЕАЛЬНІСТЬ
Опубліковано 31 Серпня
Стрімкі темпи розвитку Івано-Франківська вражають. Сьогодні нас 250 тисяч, а вже за десяток років можна сміливо прогнозувати 300. Це не далекі перспективи, а результат того потужного зростання міста, яке ми спостерігаємо сьогодні.
Останній варіант генерального плану Франківська був затверджений ще в 2001 році. Головний містобудівний документ не лише застарів – його часто не дотримувались забудівники. Як результат – хаотичне будівництво, відсутність належної інфраструктури. Звісно, місто не змушене саме зараз приймати новий генплан, адже термінів дії в попереднього документа немає. Однак, аби систематизувати містобудівний процес та направити його в гармонійне русло, ухвалити його просто необхідно.
«Ми розуміємо, що новий генплан не є панацеєю від усіх містобудівних проблем в Івано-Франківську. Проте він дасть можливість затвердити логічні правила розвитку нашого міста. Не можна закривати очі на закономірні процеси. Якщо будується будинок, два, десяток – значить поряд повинні з’явитись зелена зона, дитячий садок, ігровий майданчик, відпочинкове середовище, школа тощо. Адже комфорт мешканців не обмежуються лише квартирами. Це затишне місто, де біля кожного житлового масиву існує зручна інфраструктура», – зауважив міський голова Руслан Марцінків.
Саме такі зміни підготували до проекту нового генплану та ухвалили на сесії Івано-Франківської міської ради. Тоді крім всього зібрали та систематизували пропозиції громади і всі технічні завдання передали фірмі-проектанту – київському «Діпромісту».
У варіанті, який проектант запропонував зараз, не все ідеально. Є зауваження міської влади у тому, щоб збільшити кількість зелених зон та зменшити багатоквартирну забудову. Зокрема, слід врахувати садок на Каскаді та на вул. Вовчинецькій-Хмельницького-Радіщева. Усі промислові зони мають за ціль винести за межі історичного центру.
Попередній проект презентували на розгляд громадськості. До 26 серпня тривав другий етап збору пропозицій до нового генплану. І зараз є близько 200 зауважень від фізичних та юридичних осіб. Крім того, організовано громадські слухання, аби почути пропозиції від людей. Ті зауваження, які оформлені відповідно до чинних вимог будуть враховані проектантом під час коригування проекту. Потім генплан пройде експертизу і його винесуть на розгляд міської ради. Варто зауважити, що важливим доповненням до генплану стане історико-архітектурний опорний план, завдання якого – зберегти історичне середмістя.
«Новий генеральний план – це єдиний правильний шлях розвивати Івано-Франківськ як місто з видатним минулим та сучасним майбутнім», – резюмував Руслан Марцінків.