Модернізована котельня: економія місту близько 5 млн грн. в перший же рік роботи
Модернізована котельня: економія місту близько 5 млн грн. в перший же рік роботи
Опубліковано 27 Лютого
Сьогодні міський голова Руслан Марцінків відвідав відкриття модернізованої котельні на вул. Довгій, 68а. Ця котельня забезпечує послугами з централізованого теплопостачання та гарячого водопостачання житловий сектор, бюджетні заклади та інших споживачів. Після модернізації та установки нового котла загальний економічний ефект складе 4 875 тис. грн. в перший рік повноцінної роботи.
Проект «Модернізація котельні на вул. Довга, 68а з установкою нового газового котла загальною потужністю 9 МВт» – одна із інвестиційних складових проекту “Реконструкція та модернізація системи централізованого теплопостачання міста Івано-Франківська”, який фінансується за кредитні кошти ЄБРР та грантові кошти уряду Швеції. В ході оновлення окрім встановлення нового котла були виконані ремонт фасаду та приміщення котельні всередині. Як зазначає працівниця Марія Романів, завдяки комп’ютеризації, можна відстежити всі процеси, що відбуваються в котельні на моніторі комп’ютера, тож робота в закладі значно полегшиться.
«Сектор централізованого теплопостачання – один із найскладніших для інвестування. Але ми розуміємо, що і місто, і ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» потребують інвестицій, щоб покращити енергоефективність. На цій котельні встановлений новий жаротрубний котел, який дає десь до 10 додаткових відсотків економії газу і повністю оновлене насосне господарство, що дає до 30-40% економії електроенергії. Це позитивний проект і нам приємно, що це вже 4 котельня за кошти ЄБРР та грантові кошти уряду Швеції. Ми спеціально залучаємо грантові кошти, щоб зменшити тарифне навантаження на мешканців Івано-Франківська», – заявив на відкритті Ігор Князєв, провідний банкір Європейського банку реконструкції та розвитку.
Передбачається, що споживання природного газу буде зменшено на 708 тис. м3 , а електроенергії – на 109 тис кВт/год на рік. Викиди вуглекислого газу та оксидів азоту теж суттєво зменшаться і складатимуть відповідно 0,186 та 0,466 тон в рік.
Проект окупиться уже за 4,1 роки.
«Це вже 4 міська котельня, яка реконструюється за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку. Наступна на черзі – одна з найбільших котелень у місті, що на вул. Дорошенка. Лише за минулий рік ми використали 92 млн. гривень лише на те, щоб система централізованого опалення функціонувала. Тож працюємо над тим, щоб оновити всі міські котельні, що потребують модернізації – з міського бюджету або за допомогою коштів Європейського банку реконструкції та розвитку. Теплоенергетика в державі переживає непрості часи, тож для нас дуже важливо економити кошти, газ та ресурси», – прокоментував відкриття Руслан Марцінків.