МАЙДАН У ВОГНІ. 5 РОКІВ ПО ТОМУ
МАЙДАН У ВОГНІ. 5 РОКІВ ПО ТОМУ
Опубліковано 18 Лютого
Події 18-20 лютого 2014 року назавжди увійшли в історію України кривавими сторінками. Саме на ті три дні припав найжорсткіші сутички в часі Революції Гідності. Саме за ті три дні на Майдані загинули 73 мирні жителі та 11 силовиків. Після цього добре знані туристичні місця Києва назавжди втратили свій колишній зміст і стали символом народної боротьби!
Вже звично в ці дні в Івано-Франківську вшановують жертв протистояння. Сьогодні смолоскипна хода пройшла від Вічевого майдану до Меморіального скверу, де відбулась панахида за загиблими Героями. Минуло 5 років, але події Революції тут згадують, ніби це було вчора. Багато хто з франківців стояв в авангарді сутичок, на власні очі бачив усі жахіття, які відбувались в ті дні.
“Події 18 лютого ми називали “мирним наступом”. Ніхто тоді не міг уявити, чим все скінчиться…- згадує міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. – Революція для мене добре знайома. Був співкомендантом Жовтневого палацу на Інститутський. У тій революції, саме у цей день, я втратив друга – Сергія Дідича. Постійно згадую ті події: як починався штурм 18 лютого, як палав Майдан і Будинок профспілок. Згадую, як розстріляних зносили до готелю “Україна” під сходи, а збоку лежали ранені. Першу допомогу тоді надавала медсестра з Бродівщини, лікарів не було… Як багато тоді було жертв, все це стоїть перед очима, як вчора. І якби хто сказав простояти довше на півроку, на рік, лиш би уникнути жертв, ми б стояли. Та тоді попри все народ хотів бути почутим, щоб з нами рахувались. Треба було зберегти гідність кожної людини. Хоч комусь, як Сергію, це вартувало життя”.
Також він наголосив, що не всі зміни, за які повстав Майдан, зараз відбулись. Так і немає деолігархізації, пакету реформ, люстрації. “Та якби повернути час на 5 років назад, я не роздумуючи знову вирушив на Майдан”, – підсумував Марцінків.
Вже традиційно після панахиди поклали квіти до пам’ятника Герою Небесної Сотні Роману Гурику. Особливо зворушливо було чути згадки про Романа від його дідуся Мирослава. “Мій Ромчик все казав: “Дідуню, я мушу щось таке зробити в житті, щоб мене пам’ятали роками. І він зробив…” – пригадує він.
Протягом трьох днів у культурних, освітніх закладах міста відбуватиметься низка заходів на вшанування Героїв Революції Гідності. У храмах міста йтимуть служби Божі на пам’ять про події тих днів.