ЛІТОПИС ВИДАТНИХ ФРАНКІВЦІВ
ЛІТОПИС ВИДАТНИХ ФРАНКІВЦІВ
Опубліковано 2 Травня
В Івано-Франківську презентували книгу «Почесні громадяни міста Івано-Франківська». Традицію присвоєння звання відновили, як зазначив міський голова Руслан Марцінків, коли була загроза національній ідентичності. Тоді, у 2010 році, почесними містянами рішенням міської ради визнали Степана Бандеру та Романа Шухевича. Це було принципове рішення, щоб підкреслити внесок героїв у розвиток державності й, зокрема, Івано-Франківська.
«Ідея книги обговорювалась давно. Всі постаті – різні, але про кожного слід розказати його історію», – зазначив Руслан Марцінків. В цю книгу увійшли розповіді про 18 почесних громадян. Найстаршому живому – нині майже 100 років. Але попри вік Михайло Мулик завітав на презентацію книги.
Також міський голова анонсував друге видання, адже на минулій сесії міськради ухвалили рішення про присвоєння звання почесних громадян ще 18 франківцям. На жаль, посмертно… Більшість, 17 з них – герої московсько-української війни.
«Поміркуйте, що має увійти до книги, які особливі спогади чи моменти з життя ваших рідних. Бо такими їх запам’ятали ви і такими їх пам’ятатиме громада міста», – звернувся до рідних почесних містян Руслан Марцінків.
Один зі співавторів видання Євген Баран розповів, що робота над книгою хоч і здається легкою, насправді дуже непроста. З ініціативою виступив почесний громадянин Богдан Гаврилів. Він підготував матеріали про 10 постатей, які, власне, лягли в основу цього видання. Видавництвом твору зайнялось «Місто-НВ», фінансова та організаційна підтримка йшла від міської ради.
Ще один почесний громадянин міста, який отримав звання минулоріч, Дмитро Втерковський зазначив, що для нього – величезна честь стати частиною історії міста. І водночас – велика відповідальність. «Ці книги неодмінно мають бути в усіх школах, бібліотеках, вишах міста. Аби молоде покоління надихалось подвигами визначних краян», – підсумував він.