КУРС НА ОНОВЛЕННЯ: ЯК ШКОЛИ Й САДКИ ГОТУЮТЬСЯ ДО 1 ВЕРЕСНЯ
КУРС НА ОНОВЛЕННЯ: ЯК ШКОЛИ Й САДКИ ГОТУЮТЬСЯ ДО 1 ВЕРЕСНЯ
Опубліковано 20 Серпня
Літо – пора канікул для дітей. А для міста це саме час капітальних ремонтів у дитячих садках і школах. Цього року темпів не зменшують: на капітальні та поточні ремонти з місцевого бюджету виділили 25 мільйонів гривень. Роботами охоплені усі заклади освіти, з них капітально ремонтують 66 закладів.
Про літні ремонти в школах і садках розповів директор департаменту освіти Ігор Максимчук. Щодо дошкільних закладів, то наразі у закладах завершують роботи. Серед них – заміна опалення у ДНЗ №10 і №14, капремонт приміщень ДНЗ №11 та №15, капремонт фасаду ДНЗ №17, капремонт санвузлів ДНЗ №23 та №33. Суттєво оновлюється й ДНЗ №5. Адже тут проводять роботи із заміни пічного опалення на сучасне. Попри те, що робіт чимало, всі зусилля спрямували на те, щоб навчальний рік розпочався вчасно та безперешкодно для маленьких франківців.
Окремо варто зупинитись на капітальних роботах, які проводяться в школах. Так, в ЗШ №2 йде реконструкція спортзали, у СШ №5 та Вовчинецькій ЗШ – капремонт приміщень, в ЗШ №6 – ремонт санвузлів, в СШ №11 замінюють систему опалення. Тривають масштабні роботи у ЗШ №7. Тут на часі реконструкція будівлі, що є пам’яткою архітектури. Незважаючи на великий обсяг робіт, основні з них – завершили. Це дозволить школярам вчасно розпочати навчання.
Не оминули роботи і закладів позашкільної освіти. Капітальний ремонт даху триває в ДЮСШ №3, в СДЮШОР №1. До невпізнання змінився і клуб «Глобус». Його, між іншим, відкриють в часі Дня Незалежності – 23 серпня. Заклад спеціалізуватиметься на туризмі та краєзнавстві. Для маленьких екстремалів тут з часом облаштують альпінг стінку. Загалом, влітку облаштували території 4 закладів, ремонт системи опалення охопив 13 закладів, їдальні ремонтували в 6 школах і садках, санвузли – в 7 закладах.
З року в рік заклади дошкільної та загальної середньої освіти беруть активну участь у міських програмах. Переможцями міського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства у 2019 році стали 37 закладів. Перемогу в бюджеті участі здобули 15 навчальних закладів. До речі, всі освітні проекти були винесені в окрему категорію. З них – три школи здобули перемогу серед великих проектів: спортивний майданчик в ЗШ №26, ремонт санвузлів в ЗШ №10, модернізація майстерні трудового навчання НВК «Школа-гімназія №3». А загалом в рамках програми ремонтують кабінети, оновлюють санвузли, замінюють вікна та розширюють харчоблоки.
Окремої уваги заслуговує комплексне утеплення закладів освіти за програмою НЕФКО. Перший етап проекту, який включає 7 закладів дошкільної освіти, вже майже завершено. Тим часом відбувся тендер на виконання другого етапу робіт, який охопить 4 школи. Зокрема, в школі-ліцей №13 почали заміну системи опалення, далі – встановлення енергоощадних вікон.
«Думаю, позитивні зміни вже цього року відчують усі, а передусім – маленькі франківці. У співпраці з міжнародними донорами, зокрема з НЕФКО у цьому випадку, вдається досягати гарних результатів в різних соціальних напрямках. Важливим елементом таких проектів, як правило, є грантова складова. Тобто місто отримує частину коштів безповоротно. Приємно, що іноземці відзначають великий потенціал нашого міста для якісної реалізації міжнародних програм», – зауважив міський голова Руслан Марцінків.
Також цьогорічним здобутком стануть не лише ремонти існуючих закладів, але й відкриття нових. У Хриплині навчальний рік розпочнуть в новій школі. Перша черга робіт – навчальні класи та спецкабінети – здадуть в експлуатацію 1 вересня. Друга черга – ще один корпус зі спортивною та актовою залою. Зараз у селі близько 300 дітей шкільного віку. Чинна школа може прийняти лише сотню, решта змушена їхати до міста. У новій передбачено 9 повноцінних класів і спеціалізовані кабінети хімії, фізики та інші. Проектна потужність – 300 учнів.
«Важливо, поки канікули, максимально зосередитись на всіх роботах. Щоб діти не відчували незручностей під час навчання. Тому важливо за літо зробити якомога більше в школах і садках», – підсумував Марцінків.